Krepšinis

Paaiškėjo dvylika Europos vyrų krepšinio čempionato, vykstančio kaimynėje Lenkijoje, komandų, kurios žais antrajame turnyro etape. Į ketvirtfinalį iš jų pateks aštuonios. Čempionatas baigsis rugsėjo 20 dieną.

Čempionato talismanas – galingasis stumbras Meška. Meška – lenkų kunigaikštis ir pirmasis istorinis Lenkijos valdovas. Šis kunigaikštis suvienijo vakarų slavų gentis, gyvenusias palei Vyslos upę. Piastų dinastija, iš kurios kilęs Meška I, Lenkiją valdė iki pat 1386 metų, kai princesė Jadvyga ištekėjo už Lietuvos kunigaikščio Jogailos. Jogaila tapo Lenkijos karaliumi ir pradėjo Jogailaičių dinastiją.

Lažybų kontorų prognozės – krepšinio specialistai vieningai pabrėžia, kad Europoje gerai žaidžia krepšinį vis daugiau rinktinių. Todėl triuškinančių pergalių laikai jau eina į pabaigą -tokios pergalės bus sensacijos. Kita vertus, žiūrovams nelabai įdomu žiūrėti tokias rungtynes, kuriose viena komanda triuškina kitą – silpnos komandos neturėtų žaisti finaliniuose čempionatų turnyruose.

Lažybų kontoros prieš Europos vyrų krepšinio čempionatą Lenkijoje suskirstė komandas pagal pajėgumą. Bene visų lažybų kontorų lankytojai mano, kad čempionatą laimės Ispanijos rinktinė. Antri, jų nuomone, bus graikai arba prancūzai. Ketvirti-kroatai. Lietuviai – tik penkti.

Šešti – slovėnai, septinti turėtų likti serbai, aštunti – turkai.

Kai kurių kitų lažybų kontorų nuomone, čempionais taps ispanai, 2-3 vietas dalysis prancūzai su graikais, o lietuviai bus ketvirti. Lažybų bendrovėje “Top Sport” lietuvių galimybės laimėti auksą vertinamos taip pat labai menkai. Lietuviai, anot “Top Sport”, liks be medalių. Mūsiškių galimybės panašiai vertinamos ir daugelyje kitų lažybų kontorų. Tik anglų “William Hill” užstoja mūsų krepšininkus ir tvirtina, kad lietuviai čempionate užims trečiąją vietą. Pirmi, anot “William Hill”, bus ispanai, antri – graikai. Tiesa, po pralaimėjimo turkams čempionato pradžioje “William Hill” šiek tiek pakeitė nuomonę apie mūsų komandą.

Ispanai tikrai verti pergalės – 2006 metais jie tapo pasaulio vyrų krepšinio čempionais, 2007 metais žaidė Europos vyrų krepšinio čempionato finale, 2008 metais Pekine iškovojo olimpinius sidabro medalius.

Kita vertus, tai tik prognozės. Pavyzdžiui, prieš čempionatą lažybų bendrovių aštuntukuose nebuvo rusų. O rusai mano, kad jie užims ne žemesnę nei šeštąją vietą. Lietuvos sirgaliai taip pat tikisi aukštesnės vietos, nei lažybų kontorų nurodyta penktoji ar šeštoji.

Primename, kad šešios geriausios Europos vyrų krepšinio čempionato komandos įgys teisę kitais metais žaisti pasaulio vyrų krepšinio čempionate, vyksiančiame Turkijoje. Stipriausios Europos komandos slapta viliasi patekti į tą šešetuką. Į jį tikisi patekti ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė.

Po pirmųjų trijų Europos čempionato dienų suformuotos naujos grupės, kuriose geriausios dvylika komandų rungtyniaus dėl teisės žaisti ketvirtfinaliuose. Po ketvirtfinalių lauks pusfinaliai, o po pusfinalių – finalas.

Po tris geriausias A ir B grupių komandas žais naujai suformuotoje E grupėje. E grupės rungtynės vyks penktadienį, sekmadienį ir antradienį. Šios grupės komandos žais Bydgoščiuje. Šiame mieste gyvena apie 360 000 gyventojų, sporto kompleksas „Luczniczka” pastatytas 2002 metais.

F grupėje rungtyniaus po tris geriausias C ir D grupių komandas. F grupės rungtynės vyks šeštadienį, pirmadienį ir trečiadienį. Šios grupės komandos rungsis Lodzėje (šiame mieste ir jo apylinkėse gyvena apie 750 000 gyventojų). Lodzės sporto arena, turinti 11 500 vietų, pastatyta 2009 metais. Europos vyrų krepšinio čempionato pusfinaliai irfinalas vyks Katovicuose. Katovicų „Spodek” arena, primenanti ateivių laivą, pastatyta 1971 metais. Joje telpa 11 500 žiūrovų.