Slidės bus suteptos ir padėtos

Žiema baigiasi, tad slidininkams metas skaičiuoti šio sezono pergales ir svajoti apie naujas. Jau netrukus vyks paskutinės šios žiemos geriausiu slidininku, biatlonininku, kalnu slidininku varžybos. Žiemos sporto šakų mėgėjai jau kalba apie kitu metu startus.

Geriausių pasaulio slidininkų sezono varžybos vyks Švedijoje kovo 18-22 dienomis. Ten ir išaiškės, kas šiemet iškovos didžiąją pasaulio slidinėjimo taurę.

Kol kas bendrojoje įskaitoje pirmauja suomė Aino Kaisa Sarinen. Antra – slovėnė Petrą Majdič. Trečia – suomė Virpi Kuitunen, ketvirta – lenkė Justina Kovalčiuk. A. K. Sarinen triumfavo ir neseniai pasibaigusiame pasaulio slidinėjimo čempionate: Čekijoje ji iškovojo tris aukso ir vieną bronzos medalius. Po du aukso medalius čempionate iškovojo J. Kovalčiuk ir V. Kuitunen.

Lietuvos sportininkė Irina Terentjeva šį savaitgalį Suomijoje vykusių taurės varžybų moterų sprinto distancijoje laisvuoju stiliumi užėmė 42 vietą iš 61. Mūsiškė slidininke yra vidutiniokų grupėje, tad skambių pergalių tikėtis būtų naivu. Ten pat vykusiose vyrų sprinto laisvuoju stiliumi varžybose Lietuvos slidininkas Aleksejus Novoselskis kvalifikacijoje aplenkė septynis varžovus ir užėmė 77-ąją vietą.

Šių metų vyrų slidinėjimo pasaulio taurės varžybų įskaitoje pirmauja šveicaras Darijus Kolonas, antras – norvegas Peteris Northungas, trečias-vokietis Akselis Teicmanas.

Kaip įprasta, vyrų slidininkų varžybas laimi skandinavai, vokiečiai, rusai. Čekijoje triskart pasaulio čempionu tapo norvegas E Northungas, dukart-jo tėvynainis Olvas Vogenas Hatestadas. Reikia pasidžiaugti, kad čempionu tapo ir estų veteranas, 38 metų sportininkas Andersas Verpalų. O štai sezono lyderis D. Kolonas pasaulio čempionate neiškovojo nė vieno medalio.

Geriausiu metų kalnų slidininku pripažįstamas tas sportininkas, kuris laimi daugiausia taškų visose kalnų slidinėjimo rungtyse. O jų vis daugėja: geriausi pasaulio kalnų slidininkai varžosi slalomo, slalomo milžino, greitojo nusileidimo, slalomo supermilžino ir dvikovės (ją sudaro greitojo nusileidimo ir slalomo lenktynės) varžybose.

Geriausia kalnų slidininke, kaip ir pernai, bus pripažinta amerikietė Lindsei Von. Ši sportininkė, vasarį vykusiame pasaulio kalnų slidinėjimo čempionate laimėjusi du aukso medalius, yra surinkusi daugiau nei 1 500 taškų ir artimiausias varžoves taurės varžybose lenkia 400 taškų. Antra bendrojoje įskaitoje – vokietė Marija Riš, trečia – prityrusi švedė Anja Paerson, ketvirta – dar viena pasaulio čempionė austrė Katrina Zetel, penkta – suomė Tknja Poutiainen.

O štai vyrų kalnų slidinėjimo varžybų finalas bus tikrai dramatiškas. Dar nėra buvę, kad iki finišo likus vos porai varžybų du sportininkai turėtų vienodai daug taškų. Kroatas Ivica Kosteličius pirmavo visą sezoną, kol galų gale prieš dvi savaites jį pasivijo austrų kalnų slidininkas Bendžaminas Raichas.

Kol abu šie prityrę sportininkai „tampė antklodę” į save, juos beveik aplenkė norvegas Akselis Lundas Svindalis. Pirmieji du sportininkai yra surinkę po 837 taškus, norvegas nuo jų atsilieka 8 taškais. Prancūzas Žanas Batistas Granžas sezono viduryje ilgai buvo antras, bet dabar šis slalomo meistras atsidūrė ketvirtoje vietoje. Tad kažkuris iš šių keturių slidininkų ir laimės pasaulio taurę.

Kalnų slidininkų varžybos vyks kovo 11-15 dienomis Šveicarijoje ir Švedijoje.

Moterų biatlono pasaulio taurės varžybose pirmauja vokietė Kati Vilhelm, antra – švedė Helena Jounson, trečia – vokietė Magdalena Noiner.

Vyrų biatlono pasaulio taurės įskaitoje pirmauja lenkas Tbma-šas Sikora, antras-norvegas Olė Einaras Bjoerndalenas, trečias- rusas Maksimas Čiudovas.

Geriausių pasaulio biatlonininku varžybos šį savaitgalį vyks Vankuveryje – ten, kur po metų vyks olimpinės varžybos. Sportininkai galės susipažinti su olimpine trasa.

Šiemet biatlono pasaulis gėrėjosi ne tik puikiais sportininkų startais, bet ir stebėjo skandalus, sukėlusius daug atgarsių. Pietų Korėjoje vykusiame pasaulio biatlono čempionate visų pirma nuskambėjo dopingo skandalas: trys rusų sportininkai buvo sučiupti vartoję dopingo. Geriausias visų laikų biatlonininkas norvegas O. E. Bjoerndalenas pakliuvo į skandalą, kai pasiklydo trasoje ir vos neprarado aukso medalio. O švedų sportininkams, užstojusiems norvegą ir griežtai pasmerkusiems dopingą vartojusius rusus, iš Rusijos buvo siunčiami grasinantys laiškai, kad jeigu švedai atvyks į Rusijoje vyksiančias varžybas, jiems bus riesta.

Čempionate nutiko ir vienas stebuklingas dalykas – geriausia mūsų biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė 7,5 km sprinto distancijoje iškovojo 11 vietą. Tokios aukštos vietos moterų biatlono varžybose dar niekada nebuvome užėmę.

Po poros savaičių Ufoje vykusiame Europos biatlono čempionate Diana vėl beveik pakartojo savo žygdarbį – sprinto distancijoje užėmė 16 vietą, o 10 km persekiojimo rungtį baigė aštunta. Tad dabar jau žinome viešą Dianos paslaptį – kitais metais mūsų sportininkė taikysis j čempionatų ir gal net olimpinius medalius.

Biatlono pasaulio taurės varžybos finišuos kovo 25-29 dienomis Rusijoje.

2007-2008 m. moterų pasaulio biatlono taurę laimėjo vokietė Magdalena Noiner, vyrų – O. E. Bjoerndalenas

Šuolio nuo tramplino meistrai

Šioje sudėtingoje žiemos sporto rungtyje – tik vyrai. Yra bandžiusios rungtyniauti ir moterys, tačiau sporto federacijos moterų varžybų nerengia.

Šuolių nuo tramplino su slidėmis sezonas baigsis kitą savaitgalį Slovėnijoje. Tačiau iš esmės vyrų varžybose viskas aišku: užtikrintai pirmaujantis austras Gregoras Šlirencaueris vargu ar atiduos pergalę kam nors kitam. Austras artimiausią varžovą lenkia daugiau nei 200 taškų. Antras bendrojoje įskaitoje – šveicaras Simonas Amanas, trečias – austras Volfgangas Loiclas.

Šiemet nebesigirdi žinių apie lenkų talento Adamo Malyšo pergales. Jis pasaulio taurės įskaitoje tėra 22 vietoje. Šis sportininkas, pirmasis iš visų šuolininkų triskart iš eilės laimėjęs (2001, 2002 ir 2003 m.) pasaulio taurę, ją laimėjo ir 2007 metais. Tačiau pernai ir šiemet pasaulio čempionas ir rekordininkas vėl tūno šešėlyje, laukdamas olimpiados.

2007-2008 m. šuolių su slidėmis pasaulio taurę laimėjo austras Tomas Morgenšternas.